Yazılar

Reformer Pilates Nedir?

Pilates hareketleri için özel olarak hazırlanan bu alet, vücudun kolayca esnemesini, toparlanmasını ve kaybedilen enerjinin tekrar kazanılmasını sağlar.

Aletli Pilates’e başlamadan önce kişi mat üzerinde, nefes tekniklerini ve Powerhouse (karın – merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini içeren birkaç ders ile hazırlanmalıdır.

Vücudu şişirmeden, sağlıklı, dirençli, uzun, zayıf ve dayanıklı kaslar geliştirir. Nefes almayı öğreterek vücudu yeniden canlandırır. Vücut duruşunu iyileştirir sakinleştirir, zihinsel odaklanmayı geliştirir.

Pilateste en çok bilinen ve kullanılan alettir. Reformer pilates aletiyle yapılabilen yaklaşık 100 tane egzersiz hareketi vardır. Bu özellik başka hiçbir alette yoktur.

Reformer egzersizlerinin akıcı ve birbirini takip eden egzersizler olmasına özen gösterilmiştir. Bu nedenle her bir egzersiz bir sonrakine bedenen ve ruhen hazırlayarak kasları ısıtır, iç organları harekete geçirir. Nefes alıp vermeyidüzenlerken yapılacak hareketlerden en iyi faydayı almak için kaslarıdoğru sırayla çalıştırır.